Travní rohož s osivem EkoGrass Cotton - 50m x 2,1m

Značka: EKOGRASS

Hledáte způsob, jak dosáhnout zeleného a zdravého travního koberce bez zbytečné námahy a s ohledem na životní prostředí? Pak je zatravňovací systém Ekograss Cotton ideální volbou pro vás! Nabízíme 2 druhy zatravňovací rohože s osivem Barenbrug pro rychlé a snadné zatravňování zahrad, svahů a dalších ploch.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
24.7.2024
Kód: 0002
7 780 Kč / ks 6 429,75 Kč bez DPH
Travní rohož s osivem EkoGrass Cotton - 50m x 2,1m
Značka: EKOGRASS

Ekologické řešení pro Váš dokonalý trávník

Trávníkový koberec EkoGrass Cotton představuje ekologické a efektivní řešení pro zatravňování horizontálních ploch jako jsou zahrady, parky a veřejná prostranství. Ideální pro snadné zatravnění vaší zahrady nebo šikmých a problematických svahů. Travní rohož s osivem EkoGrass nabízí rychlý a technologicky nenáročný způsob, jak získat hustý a zdravý anglický trávník.

Biologicky rozložitelná geotextílie

EkoGrass Cotton trávníkové koberce, jsou vyrobeny z biologicky rozložitelná bavlny, která se v půdě rozloží během 2 let. Bavlna zabezpečuje ideální vlhkost a snižuje náročnost na zavlažování, neboť bavlna dokáže absorbovat vláhu vícekrát po sobě. Díky tomu travní osivo vzklíčí rovnoměrně a mnohem rychleji než při setí trávníku a zároveň bavlna zabraňuje vytváření travních shluků, které mohou vzniknout působením silných dešťů nebo nerovnoměrným výsevem. Výhodou zatravňovací textilie EkoGrass Cotton je možnost zatravnit plochu ve svahu až do 45°, dokud se bavlněná textilie nerozpadne, vytvoří se kořenová vrstva nového trávníku, která svah udrží pohromadě. V případě aplikace rohože ve svahu se sklonem 45° doporučujeme ještě navíc instalovat kokosovou nebo jutovou protierozní síť, která zabrání sesuvu zeminy z trávníkového koberce Ekograss. Pokud by textilie s travním osivem nebyla překryta pískem, substrátem nebo zeminou, nevzklíčí ani travní osivo Barenbrug, které je strojově napíchané v této rozložitelné textilii.

Proč zvolit geotextilii s travním osivem EkoGrass Cotton?

  • Minimální náklady na dopravu: Výrazně nižší náklady ve srovnání s předpěstovanými rolovanými trávními koberci.
  • Založení trávníku svépomocí: Travní rohož má rovnoměrné rozložení osiva a tím zajišťuje efektivní a rovnoměrné klíčení pro vytvoření kvalitního živého travního koberce.
  • Ochrana osiva: Travní osivo Barenbrug je efektivně chráněno před větrem, vodou a ptáky.
  • Mulčovací funkce: Rozložitelná geotextílie Ekograss Cotton efektivně brání prorůstání plevele.
  • Zachování ideální vlhkosti: Zatravňovací bavlněná geotextilie podporuje správné klíčení osiva.
  • Jednoduchá manipulace a pokládka: Instalace bez potřeby mechanizace.
  • Cenově dostupné: Vynikající cena vzhledem k vysoké kvalitě.

Postup přípravy, pokládky a péče o travní rohože s osivem:

Příprava podloží

Při založení trávníku svépomocí postupujeme jako při běžné travní výsadbě: odstraníme plevel, nerovnosti jako jsou kameny, staré kořeny a pod. Podloží by mělo obsahovat minimálně 15 - 20 cm úrodné půdy, nebo travního substrátu.

Pokládka geotextilie s osivem

Rozložitelnou geotextilii zajistěte proti posunutí dle potřeby např. ocelovými skobami nebo plastovými kolíky, přihrnutí geotextilie vrstvou zeminy nebo písku tl. 1-2 cm. Během klíčení osiva je třeba plochu pravidelně a vydatně zalévat, aby neproschla. 

Sečení

Poprvé travní koberec sečeme o cca 1/3 délky, když výška trávy dosáhne cca 10 cm. Sečení trávníkového koberce, přihnojování a celkovou péči o dokonalý trávník dále provádíme jako při jiných způsobech zatravnění.

Skladování travního koberce

Zatravňovací textilii Ekograss není potřeba ihned po zakoupení instalovat. Můžete jí skladovat po dobu 2 let, ovšem na suchém, tmavém místě bez přímého kontaktu s vodou. Dále je potřeba zamezit přístupu hlodavců. Ideální aby tato rozložitelná geotextilie nebyla volně položená na zemi ale ležela např. na paletě nebo v regálu. 

Upozorňujeme zákazníky, že produkt není možné vrátit v zákonem stanovené lhůtě, vzhledem k tomu, že se jedná o zboží vyráběné na zakázku, aby bylo možné garantovat maximální čerstvost travního osiva. Doba dodání od závazné objednávky je obvykle do 3 dnů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Travní rohože EKOGRASS
Hmotnost: 32 kg
Délka rohože: 50m
Šířka textílie: 210cm
Plošná gramáž: 280g/m2 včetně osiva
Materiál: Bavlněná netkaná geotextílie